Kauza Gorila odhaľuje korupčné pozadie súčasných parlamentných strán

Vyhlásenie RP ĽS-HZDS 4. 2. 2012 v Michalovciach

RP ĽS–HZDS preto vyzýva občanov, aby sa 10. marca 2012 zúčastnili predčasných volieb do Národnej rady Slovenskej republiky a odovzdali hlas Ľudovej strane – Hnutie za demokratické Slovensko. Predstavuje stabilitu a skúsenosti. Odmietla privatizáciu strategických podnikov, ktorú neskôr uskutočnili pravicové vlády (v spolupráci s SDĽ). Realizovala reformy s ohľadom na životnú úroveň ľudí. Preto bolo za Mečiara lepšie! Rástli reálne mzdy a dôchodky.
Za vlády Vladimíra Mečiara bolo vybudovaných 120 km diaľnic, Jadrová elektráreň Mochovce, vodné diela Gabčíkovo a Žilina. Napriek tomu, že Slovensko bolo postihnuté stratou východných trhov, podarilo sa vyviesť našu krajinu z krízy. Dnes sa otvorene ukazuje, čo bolo zmyslom politickej zmeny v roku 1998. Odstránenie politickej strany, ktorá zakladala štát, aby mohli nadnárodné korporácie ovládnuť strategické a energetické podniky.
Negatívne dôsledky znášame dodnes. 400 tisíc ľudí nemá prácu. Minimálne 200 tisíc musí žiť a pracovať v zahraničí, lebo doma sa nemôžu uplatniť. Až 600 tisíc žije v chudobe. Máme jednu z najvyšších mier nezamestnanosti absolventov škôl. Mladí ľudia z ekonomických dôvodov odkladajú založenie vlastnej rodiny. Drahé lieky ohrozujú zdravie občanov.
Chce to zmenu!
Vláda sa musí vrátiť k riadeniu štátu. Zároveň je nevyhnutné posilniť jeho úlohy v ekonomickej oblasti. V záujme všetkých občanov Slovenskej republiky.
Republikové predstavenstvo ĽS – HZDS vyzýva občanov, aby nepodliehali masívnej a klamlivej reklame politických subjektov, ktoré zlyhali, alebo majú nejasné pozadie.
Rozhodujme sa s rozumom. Voľme srdcom. Odovzdajme hlas Ľudovej strane – Hnutie za demokratické Slovensko